Clánky seznam - Index of articles

V Ospělově si kulturní léto udělali sami

 

 

 

 

Mladá fronta DNES, 3. července 2008

Newton Media

Ospělov - Již tuto sobotu se mohou všichni zájemci poprvé pobavit v Ospělově u Konice na Prostějovsku, kde soutěžním odpolednem pro děti a mládež začíná první ročník Ospělovského kulturního léta. Až do konce srpna je na programu například promítání filmů, přednáška o léčebných účincích konopí, pouťová zábava, petanque, koncerty bigbítových kapel nebo Noc básníků. Akci pořádá občanské sdružení Ospělov, které vzniklo na konci loňského roku a sdružuje místní obyvatele a chalupáře.

„Občanské sdružení jsme založili z toho důvodu, že chceme přispívat k rozvoji obce Ospělov a celé této oblasti. Chceme, aby se zde dobře žilo, aby obec byla upravená a měla zachovány základní služby. Chceme chránit nedotčenost krajiny bez výstřelků necitlivých novostaveb,“ uvedl předseda sdružení Josef Dolanský. Sdružení podle něj hodlá úzce spolupracovat s obcí Ludmírov, pod kterou Ospělov spadá, a chce například diskutovat o možnostech, jak nejlépe využívat evropské peníze pro rozvoj zdejších vesnic.

První ročník Ospělovského kulturního léta začíná tuto sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Na programu jsou soutěže, hry a turnaje zejména pro děti, na závěr vystoupí přední česká cvičitelka aerobiku Lenka Presová a břišní tanečnice Karin Škaldová.

O sobotách 19. července a 23. srpna je v rámci Biografu Kovárna v letním kině připraveno promítání zajímavého českého a světového filmu, 26. července člen České lékařské společnosti a terapeut Dušan Dvořák a Bushka Bryndová, zástupkyně mezinárodní organizace ENCOD v ČR, vystoupí s přednáškou o léčebných účincích marihuany. „Na závěr besedy počítáme s promítáním unikátního tragikomického filmu Grass (Tráva) o cíleném ohlupování veřejnosti, mafiánském byznysu a stejně tak založené globální drogové politice,“ uvedl Dvořák. V sobotu 9. srpna bude kulturní léto v Ospělově pokračovat posezením pod lipami a pouťovou zábavou, 16. srpna je připravena mše svatá v nově opravené kapli Nanebevzetí Panny Marie.

Poslední víkend v srpnu si zájemci budou moci na akci Ospělovská koule zahrát petanque, vystoupí pražská poetry skupina Slum, k tanci bude hrát pražská bigbítová kapela a v průběhu večera je plánovaná také Noc básníků. Podrobnosti jsou na http://ospelov.ic.cz/.

„Občanské sdružení jsme založili z toho důvodu, že chceme přispívat k rozvoji obce Ospělov a celé oblasti.“ předseda sdružení Josef Dolanský.

 

 

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.