Clánky - seznam - Index of articles

Léčivá konopná tinktura

Pree, 20. dubna 2005

http://www.hemp.cz/clanek.php?cid=213

Většině lidí se několikráte do roka vyskytne v ústní dutině nějaký ten nepříjemný bolák (afty), nebo se jim vyrazí na rtu o nic méně bolestivý opar. Mnoho z nás také válčí s krvácením dásní, začínající paradentózou a různými oděrkami v ústní dutině. Farmaceutické firmy produkují mnoho přípravků, povětšinou za „nekřesťanské“ ceny, jejichž účinek není nijak oslňující a mnohdy vyvolají u pacienta nežádoucí alergickou reakci. I zde nám může pomoci, u nás bohužel i pro léčebné účely zakázaná, léčivá bylina Cannabis Sativa. Jak již určitě víte, je konopí v různých kulturách k těmto účelům používáno již od pradávna. Jeho analgetické (protibolestivé) a antiseptické (protibakteriální) účinky, nám mohou pomoci i při hojení nežádoucích infekcí a zánětů v ústní dutině. Stačí si pouze zahrát na lékárníky a vyrobit si ústní vodu, jejíž příprava není nikterak složitá a zvládne ji každý, kdo bude mít zájem.

obrazek konopnych palicKonopí však není jedinou aktivní složkou v této tinktuře. Neméně významný je i hřebíček (Eugenia caryophyllata Thunb), který se v našich končinách používá většinou v kuchyni jako koření. Kdo by si v zimních měsících nesvařil víno s hřebíčkem a skořicí, že? Ten obsahuje hřebíčkovou silici „eugenol“, používanou v lékařství, konkrétně zubním i kožním velice hojně a naštěstí legálně. Mimo jiné je hřebíčku přisuzován účinek afrodisiakální.

Ingredience :

225 ml čistého potravinářského lihu

3 g nasušených samičích vrcholků plodů konopí (kvalitní palice)

35 kusů hřebíčku

Postup:

Do vymyté uzavíratelné nádoby - já jsem použil sklenici od dětské přesnídávky - nadrolíte paličky konopí. Mělo by se jednat o kvalitní surovinu, protože jen z kvalitních ingrediencí je možno připravit kvalitní léčivo. V hmoždíři nahrubo rozdrťte hřebíček. Ten by neměl mít černou barvu, ta je znakem stáří ingredience a ukazuje nám malý obsah silice eugenol. Měl by být hnědý se světlejší „čepičkou“. Nadrcený jej přidáme do nádoby a vše zalijeme lihem. Nádobu uzavřeme, pořádně protřepeme a postavíme luhovat do tmy (třeba do spíže). Několikrát za den nádobou přetřepáváme. Tinktura je použitelná asi po čtrnácti dnech, ale nejlépe je počkat tak měsíc. Pak si připravíme čistou lahvičku a obsah přes sítko přecedíme.

Použití :

Při oparech se doporučuje potírat postižené místo několikrát za den koncentrovanou tinkturou a po jejím zaschnutí přetřít lokalitu konopnou mastí. Pokud konopnou mast nemáte, nevadí. Urychlí však dobu hojení. Opar po ošetření tinkturou velice rychle zaschne a není zdaleka tak bolestivý. Při aftech, krvácení dásní a odřeninách v ústní dutině je dobré vytvořit si roztok z 1 dl čisté vody a 25-30 kapek tinktury. Tímto pak několikrát za den vypláchnout ústa.

Je velice smutné, že naši politici stále zastávají konzervativní stanovisko vůči dekriminalizaci konopí pro zdravotní účely a potažmo i legalizaci úplné. Je to do jisté míry pochopitelné. Marihuana se nehodí do kapitalismu, protože je účinná a není nákladná na vypěstování. Kdo by si pak kupoval drahé farmaceutické preparáty a léčiva, když by je mohl nahradit a skoro zdarma. Zeptejme se našich důchodců kolik peněz měsíčně vydají za léky. Podívejme se v lékárně, kolik stojí obyčejná mast na bolavé klouby nebo protirevmatická koupel. Mám dojem, že nejde ani tak o kriminalizaci konopí z důvodu jeho psycho-aktivních účinků, ale o loby farmaceutických firem, kterým by tolerance ke konopí ubrala finance z bankovních účtů. Naši zákonodárci jsou laxní, oni na ty léky přece mají!

 

 

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.