Home CZ BushkaBushkaismusNa počátku byl bit  Hubnout a netrpět  Pochybnosti sílí US špión varovalČí je to válka?

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

BUSHKA-ČLOVĚK*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-05-26 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek [guestbook]

[hr]

 

baner sbirky pro Chile poradane CSOP

 

Nové stránky websitu

 

Lépe být tlustý než hloupý

 

To je sice pravda, ale těžko se obhajuje, takže následující řádky jsou určené těm lidem, kteří mají pocit, že výroky jejich okolí ve stylu „ty jsi ale pěkně přibral(a)“ mají své opodstatnění a chtěli by s tím něco udělat.

Část první - jak začít hubnout

Část druhá - jak opět nepřibrat a váhu si udržet

[hr]

Fáze I. - jak začít hubnout

Mám osobně vyzkoušenou následující redukční dietu, se kterou jsem během 6 týdnů zhubla o 15 kg, a to aniž bych trpěla hlady. Celkem jsem po 6 měsících zachovávání dále již mírnější diety zhubla přes 40 kg a to bez jakéhokoliv cvičení (i když je mohu jen doporučit!). Dieta je velmi jednoduchá, ale je při ní třeba zachovávat určitá pravidla:

[*]

pít 2,5 – 3 litry tekutin denně (smí se voda, neslazená minerálka, káva, čaj (osobně se mi velmi osvědčil vychlazený ovocný čaj s jedním citrónem denně), nesmí se nápoje "light";

[*]

doplnit multi-vitamínovým přípravkem (minerály se stopovými prvky + celý komplex vitamínů);

[*]

vynechat slazení cukrem a pokud se neobejdete bez sladké chuti, používat umělá sladidla (nejlépe aspartam);

[*]

omezit tuky na 10 g denně (asi lžička) a na tuky rostlinného původu;

[*]

opravdu si pečlivě odvažovat porce (alespoň ze začátku, než je dostanete do oka) a nepřekračovat uvedená množství, prostě vydržet;

[*]

nejlepší je nechat se pravidelně (každé 2-3 týdny) kontrolovat lékařem, rozhodně si před dlouhodobější dietou udělejte všechny relevantní laboratorní testy, abyste věděli jak na tom jste;

[*]

při nějakém závažnějším onemocnění je nutné dietu přerušit, či alespoň zmírnit;

Tato redukční dieta je na rozdíl od mnoha jiných vhodná i pro diabetiky (Diabetes mellitus typu II, tj. ti, co nejsou na inzulínu), neboť vláknina snižuje hladinu cukru v krvi a tím, že rovněž snižuje hladinu cholesterolu se zmenší i riziko kardiovaskulárních chorob, u cukrovky značně vysoké. Diabetici se však o této dietě musí předem poradit se svým odborným lékařem.

[hr]

Princip diety

Celý vtip spočívá v tom, že před jídlem požijete vlákninu, která v zažívacím traktu nabobtná a vystele jeho stěny. Tato vláknina (sama o sobě se v těle nevstřebává a je naprosto neškodná) má schopnost pohlcovat tuky a cukry, které tak nejsou asimilovány organismem. Pokud zároveň jíte potravu s nízkým obsahem tuku a cukrů (včetně škrobu), tělo musí sáhnout po svém vlastním uloženém tuku a vy začnete přímo tát. Navíc, díky žaludku zaplněném vlákninou budete mít pocit sytosti i při malých dávkách jídla a nebudete trpět hladem. Kdyby přece, tak stačí pozřít něco vlákniny a budete zas v pohodě.

 

[hr]

Co a jak jíst

Denně můžete sníst 500 g zeleniny, 350 g bílkovin a 50 g cukrů (přílohy) podle následující tabulky:

 

Bíl鷌x㗰Ʃ

Zelenina

Cukry

Snídaně

150 g

100 g

50 g

Oběd

100 g

200 g

-

Večeře

100 g

200 g

-

Celkem

350 g

500 g

50 g

Uvedená množství na jedno jídlo můžete jíst kdy chcete, jen nesmíte překročit celkovou denní dávku.

Vlákninu je třeba asi 15 minut před jídlem rozmíchat ve vodě (2 kávové lžičky, což je asi 2,5 g na 200 ml – nerozpouští se), okamžitě vypít (jinak se promění v hustou kaši) a spláchnout dalšími 200 ml vody. Denní dávka vlákniny by neměla přesáhnout 10 lžiček, takže pokud dostanete hlad, můžete si dát vlákninu i mezi jídly. Na trhu existuje celá řada vlákninových přípravků, mně se osvědčil výrobek jménem „GUARETA“ v sypkém stavu (existuje i jako kapsle), který se běžně bez předpisu prodává v lékárnách (má statut potravního doplňku, ne léku) za cenu okolo 130,- Kč za krabičku, která vydrží asi jeden týden.

Multi-vitamínový přípravek by se měl brát v množství odpovídajícímu dvoj až trojnásobku běžné denní dávky.

Začnete-li mít pocit nevolnosti (pocení, slinění, je vám na zvracení a na omdlení), většinou se jedná o hypoglykémii (což je sníženi hladiny cukru v krvi), která se upraví po požití malého množství jídla (stačí i kousek zeleniny).

Dostanete-li zácpu, pijte čaje pro tento účel stvořené (nejsou vhodné čaje na bázi sennových lusků - návyk).

[hr]

 

Co čemu odpovídá aneb potravní ekvivalenty

 

BÍLKOVINY

100 g bílkovin odpovídá následujícímu množství potravin:

1 vejce

1 bílý jogurt se sníženým obsahem tuku (rozhodně ne smetanový, ani se džemem)

150 g tvarohu se sníženým obsahem tuku (můžete si dělat pomazánky, jen je nebudete mít na co mazat)

50 g netučného sýra (20 - 30%), např. eidam, tylžský (akorát dost na posypání uvařené zeleniny a máte skvělé jídlo „au gratin“)

100 g masa (ryba, hovězí, telecí, kuře, skopové) - není vhodné vepřové a tučné maso

100 g šunky, šunkového salámu (nejsou vhodné trvanlivé a měkké salámy)

220 ml mléka nebo kefíru

 

OVOCE A ZELENINA

200 g zeleniny se rovná:

200 g rajských jablíček, zelené papriky, ředkviček, květáku, špenátu, brokolice, čínského zelí, kapusty, okurky, celeru, žampionů

300 g hlávkového salátu

150 g mrkve, pomeranče, grepu

100 g jablek, kiwi, jahod, melounu

100 ml nepřislazovaného 100% ovocného džusu (nebo 150 ml rajského džusu)

70 g banánu, hroznového vína (raději úplně vypustit, stejně jako ovocné džusy, byť i nepřislazované, měli byste hlad)

Sladší ovoce je třeba v první fázi diety zcela vypustit - můžeme si je občas dovolit až ve fázi druhé.

 

CUKRY (PŘÍLOHY)

50 g přílohy odpovídá:

50 g chleba (tenký krajíček z malé šumavy)

l malý rohlík nebo houska

l plátek knedlíku

35 g dietního sucharu

150 g brambor

35 g rýže, luštěnin (sója, kukuřice, müsli, corn-flakes) nebo těstovin (váha před vařením)

500 ml piva 10°

200 ml vína

20 ml tvrdého alkoholu

NAHORU

[hr]

 

Fáze II. - jak opět nepřibrat a váhu si udržet

Většina z těch, kteří se kdy pokoušeli hubnout ví, že ztratit na váze není zdaleka tak těžké, jako si dosaženou váhu udržet. Platí to i pro tuto dietu. Dá se to však dokázat pomalým přidáváním vydatnějších potravin do stravy, aby si metabolismus zvykl na normální jídla. Délka tohoto "normalizačního" období závisí na množství ztracených kilogramů. Čím více jsme zhubli, tím déle bude třeba tělo navykat na běžnou stravu. V mém případě jsem s přidáváním kaloricky hodnotnějších potravin začala po prvních 8 týdnech a opatrně pokračovala během dalších 4 měsíců. Když jsem zjistila, že opět přibírám - okamžitě jsem se na pár dní vrátila k přísné dietě popsané ve fázi I.

Začala jsem tím, že při zachování ekvivalentních množství jsem do stravy přidávala tyto potraviny:

[*]

místo 100 g bílkovin - 50 g tučnějšího sýra (20-40 % tuku) jako jsou např. eidam, olomoucké tvarůžky, balkánský sýr atd.

nebo 25 g tučného sýra (40-60 % tuku) jako jsou např. niva, hermelín, ementál atd.

nebo 1 ovocný jogurt či tvaroh se sníženým obsahem tuku a přídavkem umělého sladidla

100 g zavináče, tuňák či sardinky ve vl. šťávě, libové vepřové maso (kýta, panenka), vnitřnosti, krabí tyčinky, roštěnka.

[*]

sortiment zeleniny jsem rozšířila o lilek, cuketu, patisony, houby (možné jako smaženice), květákový mozeček, lečo atd.

[*]

200 g zeleniny jsem nahradila 100 gramy sladšího ovoce - hrušky, švestky, ryngle, žlutý meloun, broskve atd.

Tyto potraviny jsem přidávala postupně, jen pár nových druhů každý týden a pečlivě sledovala, jestli nepřibírám.

Po půl roce diety jsem začala postupně přecházet na "normální" porce a zároveň jsem pokračovala v užívání vlákniny před jídlem. Po dalších třech měsících jsem postupně začala vynechávat i vlákninu, až jsem se po roce od počátku hubnutí obešla i bez ní.

Pokud to opravdu potřebujete, tak Vám přeji příjemné hubnutí.

 

[hr]

PŘEDCHOZÍ                            NAHORU                        DALŠÍ

[hr]

BUSHKA & UBIQUE Vám děkují za návštěvu!

Authentic outlet online: Ralph Lauren Sverige Online the billiga michael kors Duke foakley sunglasses for sale Alfons Outlet Ralph Lauren Sverige Adalbert fitflops outlet Maximilian fake oakley sunglasses in cheap oakley sunglasses uk Baiern will mulberry tasker udsalg have celine veske norge something http://www.kleenezeforyou.co.uk/ to say about Ralph Lauren Sverige that. Oh foakleys sunglasses - foakleys sunglasses h - Michael Kors Väskor h. http://www.cagesoccer.co.uk/ Preserved? http://www.manifestoxfare.it/ Yes, fake oakleys indeed, preserved. http://www.northamericantruck.com/ But oakley sunglasses cheap they Longchamp Väska Sverige Online told me I oakleys sunglasses fake might http://www.pautasso-ristoranti.com/ shoot on celine veske norge salgs the Sonnewendjoch. http://www.northamericantruck.com/ Ah. foakleys for sale But foakleys.com that's occhiali da sole ray ban vista in cappelli new era mlb Tyrol, just across Beats By Dre Sverige Online the line. jack wills outlet clearance You can foakleys see it ray ban kopior from cheap oakley sunglasses here. http://www.clitflickers.com/ Austrian billiga ray ban game mulberry outlet laws gafas oakley baratas aren't Bavarian http://www.zfxsteel.com/ game laws, longchamp pas cher sir. foakleys How much cheap oakley sunglasses of Michael Kors Väskor this country fake oakleys sunglasses does foakleys your celine duke foakleys own? Just half celine veske norge salgs online a Köpa Michael Kors Väskor dozen Michael Kors Stockholm mountains, and sac longchamp pas cher half mulberry mens a dozen lakes, and cappelli new era nba half a foakleys for sale hundred celine veske trout streams, replica oakley sunglasses with foakleys all Köpa Michael Kors Väskor the Mulberry tasker splendid foakleys.com forests belonging replica oakley sunglasses uk to fake oakley sunglasses uk them. jack wills outlet Lucky foakleys duke. And Billiga Michael Kors is the Mulberry Alexa tasker game cappelli new era italia preserved in gafas de sol oakley baratas the whole Longchamp Väska region? Michael Kors Väskor Sverige Can't foakleys sunglasses for sale one get a Beats By Dre Sverige shot? http://www.vitamininternet.com/ One occhiali da sole ray ban Store

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.