KONOPÍ JE MŮJ LÉK

Odvolací soud

Zrušil můj rozsudek a vrátil případ zpět k okresnímu soudu... pokračování příště.

Tyto stránky jsou věnované mému trestnímu stíhání za pěstování a držení konopí, které začalo v létě roku 2007. Toto netechnické, zakázané konopí (marihuanu) si pěstuji pro léčebné použití na své chronické nemoce a pro výrobu konopné masti, kterou částečně spotřebuji pro sebe a částečně zdarma rozdávám lidem ve svém okolí. Mast má obsah pouhých 0,2% THC a podle odborníků není zneužitelná pro toxikomanské účely. Je velmi účinná pro léčbu některých kožních afekcí (ekzémy, lupénka) a pro tlumení bolesti a zánětlivých procesů v kloubech, svalech a cévách. Celý příběh mého stíhání si můžete přečíst zde.

Vyšetřování policie bylo uzavřeno počátkem května roku 2008 s tím, že nebyla shledána společenská nebezpečnost mého jednání, a doporučilo mé stíhání zastavit. Detaily a naskenované dokumenty najdete zde.

Táborská státní zástupkyně Iveta Janů však na to měla jiný názor a podala na mne obžalobu. Soudní stání se bude konat 9.07.2008 od 12:30 hodin v jednací síni č. dv. 258/II. poschodí, okr. soud v Táboře, trest. odd., kpt. Jaroše 1851 (mapa).

Úřední šikana však měla ten následek, že jsem se vrátila k veřejné činnosti a začala jsem opět publikovat a přednášet. Také jsem se vrátila k aktivismu za obecnou dekriminalizaci konopí pro vlastní potřebu. Spolu s mým kamarádem a díky svým originálním metodám velmi úspěšným terapeutem závislostí Dušanem Dvořákem jsme vytvořili občanskou iniciativu " Konopí je lék". Jejím jménem jsme do parlamentu podali žádost o změnu zákona, aby se nemocným lidem umožnilo beztrestně se léčit konopím, které si sami vypěstují. Naši petici za nový zákon podepsaly již stovky lidí, mezi nimi i mnoho významných vědců a osobností veřejného života.

V rámci této iniciativy připravujeme výzkumný projekt samoléčby konopím.

Také jsem se vrátila ke psaní své trilogie "Konopná Paní", kterou doufám, že dotáhnu až ke knižnímu vydání.

Má skvělá advokátka Klára Veselá Samková o mně říká, že kolem sebe intenzívně šířím vědomosti o konopí, což musí sama dobře vědět, protože její vysoká inteligence ji přímo přeurčuje jako mou oblíbenou oběť. Ve svém blogu "Drogy legální?" o tom píše toto:

…. Dostati se do spárů Bushky znamená utrpět vzdělání. Prostě v drogách jste vzděláni ať chcete či nechcete, na konopí se stanete expertem, neboť vedle Bushky nelze jinak. Jste zásoben literaturou z celého světa v nejrůznějších jazycích a pokud je neovládáte, jsou vám s mírným despektem v hlase Bushkou přeloženy …… Mám silné podezření, že články týkající se drogové problematiky je schopna překládat z jakéhokoliv jazyka, arabštiny a paštu nevyjímaje…. Ta úleva, když občas něco přeloží i z angličtiny, takže mozeček není nutno namáhat alespoň po stránce lingvistické, leč pouze obsahové!! ….

Vedle aktivit za dekriminalizaci léčebného využití konopí jsem se také zapojila do organizace letošní legalizační mega-akce Global Marihuana March v Praze. Konala se druhou květnovou sobotu (10.05.2008) a byl to velký úspěch. Ve stejný den, kdy se pražská policie potýkala s bandami řádících fotbalových fanoušků a kdy jeden z nich vypadl z vlaku a zabil se, centrem Prahy poklidně pochodoval zástup 4000 lidí žádajících dekriminalizaci marihuany a v průběhu slunečného odpoledne se v parku na žižkovské Parukářce vystřídalo a v pohodě bavilo celkem 15000 těchto tolik odsuzovaných huličů a příznivců konopné svobody. Nedošlo přitom k jedinému incidentu, který by si vyžádal zásah policie. Není to k zamyšlení?

Články o léčbě konopím:

Kdy vezmou lékaři marihuanu na milost?

Zahul si a volně dýchej (rozhovor s Michalem Rumanem)

Léčivá síla konopí

Další články