PODÍVEJTE SE NA FOKUS ČT24 O KONOPÍ A MÉ KONOPNÉ MASTI

 

Muzika - co Bushka

[gbflag]

 

Chcete-li si poslechnout skvělé blues doprovázející úchvatná slova, a to vše v provedení potomků statečných Čerokézů, zkuste Rainbow Warriors. Ukázky textů jejich dvou písniček doplněných českým překladem najdete zde: "Soul of the Indian" a "Satanta".

Další čerokézský hudebník jménem Reverend Goat se podílel nejen na CD nahrávce Peltierovy knihy "Prison Writings: My Life Is My Sundance" ("Zápisky z vězení: Život je mým slunečním tancem"), namluvené jeho blízkým přítelem a nakladatelem, Harveyem Ardenem, ale hraje a zpívá syrové blues s kousavými texty.

Moc se mi také líbí explosivní blues-rock indiánské skupiny Indigenous z Jižní Dakoty složené ze čtyř sourozenců - potomků slavného náčelníka Siouxů Stojícího Medvěda (Standing Bear). Na jejich webu je 12 MP3 ke stažení.

Jestliže dáváte přednost folku s neméně zajímavými texty, poslechněte si talentovaného oglalského hudebníka jménem Tony Brave alias Son of Lakota. Přeložila jsem jeho písničku H'e Sapa o vztahu Lakotů k jejich posvátným horám Black Hills. Lakotové se již téměř po celé století soudí s americkou vládou o toto území, které jim bylo protiprávně zabráno, ačkoliv smlouvy podepsané mezi touto vládou a tamními indiánskými kmeny v minulém století jim přiznaly jejich vlastnictví. Nejvyšší soud USA v roce 1980 rozhodl v jejich prospěch - místo navrácení území jim však nabídl vysoké finanční odškodnění. Lakotové je odmítli i přesto, že jsou jedním z nejchudších kmenů. Jejich vztah k zemi jejich předků jim nedovoluje, aby půdu prodali. Mají na to stejný názor jako kdysi náčelník Crazy Horse - že nelze vlastnit či prodávat půdu, po které chodí vše živé!

Jste-li více na jazz, pak mohu doporučit třeba Big James & The Chicago Playboys. Také mám moc ráda Abnera Burnetta, který hraje jazzem šmrcnuté blues a je to takový ten chlápek, co dokáže vejít do hospody, kde ho nikdo nezná, vybalit kytaru a rozjet to. Jeho černá kamarádka, zpěvačka Kay Kay Greenwade zase zpívá pěkné rhythm & blues písničky.

Ačkoliv jsem nikdy nebyla žhavá do punk-rocku (asi vzhledem k mému věku :o)), musím se zde zmínit o skupině BLACKFIRE - složené ze tří sourozenců z kmene Navahů. Tlumočila jsem během jejich koncertu, který se konal 27. září 2000 v Praze a moc se mi líbili (viz článek Mirka Vodrážky nebo moje zpráva z koncertu a fotografie z pražského koncertu skupiny). Mají sice agresivní, ale kultivovaný projev, jsou to skvělí muzikanti a ve svém vystoupení dokázali překvapivě skloubit punk-rock a staré indiánské tradice. Spolu se svým otcem Jonesem tvoří i taneční skupinu, která před koncertem předvedla ukázky z indiánských obřadních tanců.

Moc se jim zde líbilo a slíbili, že se vrátí. Požádali mne tedy, abych jim zorganizovala pár koncertů v České republice i další rok, a nakonec se z toho vyklubalo dvoutýdenní koncertní turné v ČR a na Slovensku, které proběhlo v první části června a mělo ohromný úspěch. Během turné jsem vystupovala s autorským čtením ukázek z mého překladu Peltierovy knihy "Zápisky z vězení", který byl publikem velmi dobře přijat. By to můj osobní příspěvek v rámci Měsíce informací o Leonardu Peltierovi, vyhlášeného jeho obhajobou - LPDC. O účasti Blackfire na pražské Street Party si můžete přečíst článek doplněnými skvělými fotkami v Britských listech.


[hr]

 

HLEDÁNÍ

Google
WWW http://www.bushka.cz/

 

[hr]

 

Co Bushka [heart]

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

 

Vyčerpávající informace o konopí ze všech možných hledisek

 

clanky o konopi

 

obleceni s konopi

 

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

 

český underground

 

Informace pro pěstitele, výrobce a uživatele legálního technického konopí

 

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

 

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

 

Hipík Vitex:o))

 

mahakali meditace cannaderm kosmetika Bílý černoch a rastaman!:o)) hemp museum

Nejsou však nijak primitivní!:o))

 

         

 

NAŠE IKONKY PRO VAŠE STRÁNKY

[bushka icon]

[bushka and ubique icon]

[ganjaweb icon]

 

NAHORU

CARTOONS

 

BUSHKA & UBIQUE VÁM DĚKUJÍ ZA NÁVŠTĚVU!