Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

 

STRÁNKY SUB-WEBU

Home CZ LP
Úroveň výše
Akce za LP
Petice za LP
Kruh pro LP
Pochod za LP
Reportáž TV3
Fotky pochod
Odmítnutá milost

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

Bílý černoch a rastaman :o))

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

[banner online petice za leonarda peltiera]

 

Nové stránky websitu

 

LEONARD PELTIER

Nový český web o Leonardu Peltierovi

 

Kruh je posvátný symbol v indiánských náboženstvích a je i symbolem života. Všechny aspekty života, energie a stále se pohybujícího vesmíru se pohybují v kruzích.

[hr]

Pochod za Leonarda Peltiera v Praze
10. prosince 2000

[gbflag]

English version

Nedávno založený Leonard Peltier Support Group (LPSG CR) v České republice uspořádal 10. prosince 2000 Pochod za Leonarda Peltiera jako solidární akci s Pochodem za milost pro Leonarda Peltiera (foto) připravenému jeho obhajobou (LPDC), který se stejného dne konal v New Yorku. Pochodu v New Yorku se zúčastnilo okolo 4 000 lidí - nás bylo v Praze jen asi sedmdesát, ale vzhledem k velikosti a vzdálenosti naší země, to není zase tak špatný výsledek. Nehledě na to, že před pár měsíci u nás bylo jméno Peltier spojováno jen s Peltierovým jevem u termoelektrických baterií a o jeho případu vědělo jen pár vzácných výjimek. Po ukončení pochodu jsem za LPSG CR předala americkému velvyslanectví dopis prezidentu Clintonovi, žádající udělení milosti Leonardu Peltierovi. Můžete si prohlédnout fotografie Martina Mevalda z pražského pochodu.

Sešli jsme se na Betlémském náměstí před Náprstkovým muzeem, kde jsme rozvinuli transparenty s nápisy "Svobodu pro Leonarda Peltiera" a "Free Peltier!" a vytvořili kruh za Peltierovo propuštění za zvuku bubínků. Promluvila jsem k davu do megafonu, podala nejčerstvější zprávy o případu a pohovořila s přítomným televizním štábem TV3, který celou akci natáčel. Bylo nás asi sedmdesát a další lidé se k nám přidávali cestou. Turisté užasle zírali, ale projevovali účast a někteří se k nám přidávali - a to vše i přesto, že brzy začalo drobně, ale vytrvale pršet. Vydali jsme se na cestu na druhou stranu Vltavy přes Karlův most, kde jsme opět rozvinuli naše elegantní transparenty a udělali několik fotek pro indiánské přátele, aby viděli, jak je Praha krásná. Na konci mostu jsme sešli k Vltavě a opět vytvořili posvátný kruh. Jeden z českých Indiánů zapálil svazek posvátné trávy sweetgrass přivezené ze země skutečných Indiánů a všichni účastníci kruhu se očistili v jejím dýmu. Žádali jsme řeku, aby donesla naše přání svobody pro Leonarda Peltiera až do moře a k druhému břehu Atlantiku. Na Kampě byla naše akce oficiálně ukončena, protože pro podobné akce je přístup k velvyslanectví USA zakázaný. Všude nás provázeli policisté v uniformách a v civilu (jsou tak snadno rozpoznatelní a rádi nosí kulichy! :o)) Odhadem jich bylo asi tak dvacet nebo více - což je v porovnání s počtem účastníků trošku neúměrné. Byli však velmi laskaví a zdvořilí, šla jsem tedy k nim a trpělivě jim vysvětlila, o co kráčí a ač je to k nevíře, pár z nich projevilo zájem o případ, vzali si naše letáky a řekli, že se na petici podívají! Zdá se, že FBI skutečně moc v lásce nemají.

Po oficiálním ukončení akce jsem pokračovala k nedaleké budově amerického velvyslanectví v sousedství Malostranského náměstí již jako soukromá osoba. Sledovalo mne asi třicet dalších "soukromých" osob (především anarchistů, kteří se k nám přidali po obnoveném tradičním běhu ulicí Politických vězňů za osoby zatčené během zářijových protestů proti zasedání MMF a Světové banky). U vchodu do velvyslanectví jsem se pokusila předat svůj dopis žádající prezidenta Clintona o udělení milosti Peltierovi, podepsaný jménem LPSG CR. Velvyslanectví Spojených států bylo obehnáno zátarasy hlídanými policisty a před budovou stálo několik policejních aut. Jeden z policistů u vchodu do budovy mi tvrdil, že uvnitř nikdo není, že tam jsou jen příslušníci námořní pěchoty, kteří nesmí hovořit s návštěvníky. Zahlédla jsem mariňáky, jak zvědavě civí prosklenými dveřmi, ale zklamali mne hoši - neměli na sobě ty fešácké nedělní uniformy (přestože byla neděle :o)), ale jen nějaké teplákové maskáče! Chvilku jsme si s policisty povídali, já jim vysvětlila okolnosti Peltierova případu a dala jim leták se základními údaji a svojí webovou adresou, kde jsou další informace. Pozorně poslouchali a vypadali, že je to velmi zajímá. Ostatní "soukromé" osoby v té chvíli rozvinuly transparenty a začaly bubnovat, chrastit a pískat, aby ty "nepřítomné" úředníky v budově velvyslanectví probudili k životu. Policisté znervózněli a vypadali, že by se na ně nejraději vrhli, ale já jsem tuto poněkud nezbednou mládež požádala, aby přestala a chovala se potichu, což se také stalo. Policisté jen nám zkontrolovali pár občanských průkazů a napětí povolilo. Náhle se dveře velvyslanectví otevřely a vyšel z nich okravatovaný ouřada v brejličkách a zeptal se, kdo jsem a co jsme zač. Velmi ochotně jsem mu to sdělila a předala mu dopis pro Clintona. Úředníček si ho vzal, zdvořile poděkoval a vrátil se zpět do budovy.

Naší akci se dostalo nečekaného mediálního pokrytí. Televizní stanice TV3 o ní ve večerních zprávách odvysílala velmi dobrou dvouminutovou reportáž Terezy Krásenské, shrnující základní informace o případu, ilustrované Peltierovými fotografiemi a obrazy, představující tuto kauzu jako zjevný příklad americké ne-spravedlnosti a uvádějící jej do kontextu současných amerických voleb. Reportáž se rovněž zmínila o Wild Horseově petici (tehdy více než 15 000 podpisů, dnes již více než 26 000 předaných Bílému Domu a sbírají se další), o pochodu v New Yorku a o tom, že petici se dostalo i české podpory a je na ní přes sto podpisů z naší země. Byla odvysílána jako druhá zpráva v pořadí a v repríze ji diváci mohli vidět ještě jednou téhož večera a dvakrát během následujícího dopoledne. Můžete si přečíst transkript reportáže.

Shodou okolností měl americký velvyslanec v Praze John Shattuck ve stejný den projev o lidských právech. Ó ano, byl to velmi dojemný projev o hrdinském úsilí obhájců lidských práv a americké vlády a lidu v této oblasti. Říkal v něm, jak moc důležité jsou organizace pro ochranu lidských práv při budování demokracie v naší zemi. Tak jen doufám, že dokáže upřímnost svých slov tím, že předá můj dopis do Bílého Domu. Koneckonců, za to je z peněz amerických daňových poplatníků placen, ne? Rovněž jsem mu napsala osobní dopis, ve kterém ho žádám o podpoření Peltierovy žádosti o milost - před lety totiž byl ve vedení US sekce Amnesty International a členem výkonného výboru Leadership Conference on Civil Rights.

Můžete si prohlédnout fotky Martina Mevalda a Mirka Vodrážky z této akce.

Vaše Teta Bushka
bushka@volny.cz

 

 

Překlad dopisu LPSG CR americkému prezidentovi
Billu Clintonovi žádajícího o milost
pro Leonarda Peltiera

 

President William Jefferson Blythe Clinton
1600 Pennsylvania Ave. NW
Washington DC 20500

Praha, 10. prosince 2000

Vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás se žádostí o udělení milosti Leonardu Peltierovi, americkému Indiánovi odsouzenému k doživotnímu vězení za napomáhání a nabádání k vraždě agentů FBI Colera a Williamse, spáchané v indiánské rezervaci Pine Ridge před 25 lety. Sleduji jeho případ již po více než deset let a ačkoliv nejsem právník, domnívám se, že jeho případ znám dobře. Jsem přesvědčená, že Leonardu Peltierovi se nikdy nedostalo nezaujatého soudu - z dokumentů FBI, které byly díky zákonu o svobodě informací zveřejněné po jeho soudním procesu totiž vyplývá, že svědci, kteří proti němu svědčili byli zastrašováni a důkazy, které mohly prokázat Peltierovu nevinnu byly zatajeny před obhajobou. Dvě další osoby, které byly obviněny v souvislosti s touto přestřelkou byly zproštěny obvinění poté, co soud uznal, že jednaly v sebeobraně. Během jednoho z mnoha odvolacích řízení, která následovala původní rozsudek obžaloba přiznala, že vlastně neví, kdo ty dva agenty zabil. Paní Myrtle Poor Bear, která podepsala místopřísežná prohlášení na jejichž základě byl Leonard Peltier vydán po svém útěku do Kanady, nedávno vypovídala před kanadským soudcem a prohlásila, že v roce 1975 souhlasila, že Peltiera křivě obviní z účasti v přestřelce až pod několikaměsíčním a neustávajícím nátlakem a hrozbami agentů FBI. Zveřejnění tajných dokumentů o tomto případu jasně prokázalo, že FBI používala nelegální metody a proto mám vážné pochyby o objektivitě dojemného dopisu ředitele FBI Freeha a jeho argumentů proti udělení milosti Leonardu Peltierovi.

Vím, že i v demokratické zemi se soudy mohou zmýlit - právní systémy ne vždy odrážejí skutečnou spravedlnost a kola jejich mašinérie mohou rozdrtit dokonce i nevinného člověka. Věřím, že toto je případ pana Peltiera a proto Vás žádám, abyste zasáhl v jeho prospěch. Leonard Peltier se ve vězení věnuje charitativní činnosti, sponzoruje udělování stipendií pro indiánské studenty, adopci dětí ze Střední Ameriky, podporuje domovy pro bité ženy a programy pro léčbu závislostí. Rovněž sponzoruje každoroční vánoční sbírky oblečení a hraček pro indiánské děti v Pine Ridge. Stal se talentovaným malířem a spisovatelem díky své knize "Zápisky z vězení: Život je mým slunečním tancem", dosud přeloženou již do čtyř světových jazyků. Jeho současná žádost o milost je podpořena peticí podepsanou více než 15 000 lidí z celého světa a výzvami k jeho propuštění od Národního kongresu amerických Indiánů, Shromáždění prvních národů, Amnesty International a dalších. V minulosti byly výzvy k jeho propuštění podpořeny osobnostmi jako Matka Tereza, tibetský Dalajláma, nositelka Nobelovy ceny Rigoberta Menchu, Nelson Mandela, senátor Daniel Inouye, senátor Ben Nighthorse Campbell, Robert Redford, Oliver Stone, Whoopi Goldbergová a mnoha dalšími.

Pan Peltier strávil posledních 24 let ve vězení a trpí cukrovkou, srdečními problémy a poruchou zraku. Obávám se, že pokud nedostane milost před koncem Vašeho mandátu, tak pravděpodobně zemře ve vězení. Pro americké Indiány se Leonard Peltier stal symbolem a jeho propuštění by bylo považováno za kladné znamení počátku napravování křivd páchaných po celá staletí, která vyústila v současnou situaci amerických Indiánů. Udělení milosti tomuto mezinárodně proslulému americkému vězni by zajisté přispělo k posílení obrazu Vaší země jako ochránce lidských práv a demokracie ve světě. Případ Leonarda Peltiera se stal známým i v mé zemi a získává si podporu českého veřejného mínění.

Prosím Vás, abyste laskavě uvážil moji žádost a zkusil si představit, že v situaci pana Peltiera by se nacházel někdo z Vaší rodiny nebo přátel. Proto Vás žádám, abyste jeho případ posuzoval s Vaší myslí skvělého právníka a srdcem citlivého člověka, jímž jste též.

S úctou,

Bushka Bryndová
Leonard Peltier Support Group Czech Republic

 

 

Překlad dopisu velvyslanci USA v České republice Johnu Shattuckovi

 

Velvyslanectví USA v Praze
Velvyslanec John Shattuck
Tržiště 15
118 01 Praha 1
Česká republika
Praha, 12. prosince 2000

Vážený pane,

Píši Vám, abych Vás informovala o dopisu adresovanému prezidentovi Clintonovi, předanému zaměstnanci velvyslanectví v neděli 10. prosince zástupci Leonard Peltier Support Group - Česká republika. S velkým zájmem jsem si přečetla Vaši řeč o lidských právech, kterou jste pronesl ve stejný den a velmi mne potěšil Váš zájem o záležitosti týkající se amerických Indiánů. Proto bych Vás ráda upozornila na případ Leonarda Peltiera, amerického Indiána, kterému se od americké justice nedostalo ani práva, ani spravedlnosti. Jsem si jistá, že vzhledem k Vaší předchozí angažovanosti v otázce lidských práv tento případ znáte a že víte o tom, že prezident Clinton prohlásil, že se v otázce udělení milosti Leonardu Peltierovi vysloví v nadcházejících týdnech.

Ještě nedávno, dříve než jsem začala s šířením informací o případu Leonarda Peltiera, bylo jeho jméno české veřejnosti prakticky neznámé. Dnes je již pod online peticí na podporu jeho žádosti o milost (přes 15 000 podpisů) více než stovka českých podpisů a našeho nedělního Pochodu za Leonarda Peltiera se zúčastnilo více než 70 lidí - což v naší české realitě není zase tak špatné, jak jistě víte. Naši akci jsme pořádali ze solidarity s newyorkským Walk for Justice ve stejný den, jehož se zúčastnilo více než 4 000 lidí. Naší akci se dostalo mediálního pokrytí ve dvouminutové reportáži ve večerních zprávách stanice TV3.

Obracím se na Vás jako na člověka známého svým upřímným zájmem o ochranu lidských práv a žádám Vás, abyste Peltierův případ posoudil ve světle důkazů, které vešly ve známost až po jeho odsouzení - především nedávné svědectví Myrtle Poor Bear před kanadským soudcem. Její svědectví velmi zřetelně ukázalo, k jakým metodám se FBI v tomto skandálním případu uchylovala - v případu, který silně připomíná zmanipulované soudní procesy z padesátých let v bývalém komunistickém Československu. Prosím Vás, abyste si našel chvilku Vašeho cenného času a uvážil případnou podporu Peltierova propuštění u prezidenta Clintona.

Pro případ, že můj nedělní dopis pro prezidenta Clintona ještě nebyl předán do Bílého domu, přikládám kopii tohoto dopisu.

S úctou,

Bushka Bryndová

 

[hr]

PŘEDCHOZÍ                        NAHORU                        DALŠÍ

[hr]

In the Spirit of Crazy Horse

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.