Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

 

STRÁNKY SUB-WEBU

Home CZ LP
Úroveň výše
Akce za LP
Petice za LP
Kruh pro LP
Pochod za LP
Reportáž TV3
Fotky pochod
Odmítnutá milost

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

Bílý černoch a rastaman :o))

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

[banner online petice za leonarda peltiera]

 

Nové stránky websitu

 

LEONARD PELTIER

Nový český web o Leonardu Peltierovi

 

Kruh je posvátný symbol v indiánských náboženstvích a je i symbolem života. Všechny aspekty života, energie a stále se pohybujícího vesmíru se pohybují v kruzích.

[hr]

Transkript televizní reportáže TV3
o Pochodu za Leonarda Peltiera v Praze
ze dne 10. prosince 2000

[gbflag]

English version

Nedávno založený Leonard Peltier Support Group (LPSG CR) v České republice uspořádal 10. prosince 2000 Pochod za Leonarda Peltiera jako solidární akci s Pochodem za milost pro Leonarda Peltiera (foto) připravenému jeho zastánci (LPDC), který se stejného dne konal v New Yorku. Pochodu v New Yorku se zúčastnilo okolo 4 000 lidí - nás bylo v Praze jen asi sedmdesát, ale vzhledem k velikosti a vzdálenosti naší země, to není zase tak špatný výsledek. Nehledě na to, že před pár měsíci u nás bylo jméno Peltier spojováno jen s Peltierovým jevem u termoelektrických baterií a o jeho případu vědělo jen pár vzácných výjimek. Po ukončení pochodu jsem za LPSG CR předala americkému velvyslanectví dopis prezidentu Clintonovi, žádající udělení milosti Leonardu Peltierovi. Jsou již k dispozici i fotografie Martina Mevalda a Mirka Vodrážky z pražského pochodu.

Naší akci se dostalo nečekaného mediálního pokrytí. Televizní stanice TV3 o ní ve večerních zprávách odvysílala velmi dobrou dvouminutovou reportáž Terezy Krásenské, shrnující základní informace o případu, ilustrované Peltierovými fotografiemi a obrazy, představující tuto kauzu jako zjevný příklad americké ne-spravedlnosti a uvádějící jej do kontextu současných amerických voleb. Reportáž se rovněž zmínila o Wild Horseově petici (více než 15 000 podpisů tehdy, dnes již 26 000 podpisů bylo předáno Bílému Domu a sbírají se další), o pochodu v New Yorku a o tom, že petici se dostalo i české podpory a je na ní přes sto podpisů z naší země. Byla odvysílána jako druhá zpráva v pořadí a v repríze ji diváci mohli vidět ještě jednou téhož večera a dvakrát během následujícího dopoledne.

 

Transkript záznamu vysílání stanice TV3 - zprávy v 19.00 dne 10. prosince 2000

 

Titulek: PETICE

Moderátorka:
Betlémské náměstí dnes zaplnili pražští Indiáni. Happeningem chtěli podpořit osvobození amerického indiánského aktivisty Leonarda Peltiera. Ten je už 24 let ve vězení za to, že se údajně podílel na vraždě dvou agentů FBI na území indiánské rezervace Pine Ridge. Dnes se v New Yorku koná pochod na podporu žádosti o milost pro tohoto politického vězně. Převzal ji americký prezident Bill Clinton.

Titulek: Osvoboďte Indiána

Reportérka:
Skoro 70 pražských Indiánů vyjádřilo solidaritu s 56 letým Leonardem Peltierem za zvuků bubnů a zpěvu. I když je Praha od Spojených států přece jen daleko, chtějí aktivisté přispět k jeho propuštění alespoň tímto happeningem.

Zdeněk Janda Nožíř, pražský Indián:
Byli bysme rádi, kdyby to tam dorazilo, samozřejmě.

Milan Odrážka, pražský Indián (správně - Mirek Vodrážka):
Podle teorie chaosu stačí zamávání často motýlích křídel, to znamená malej pohyb může mít jako větší nebo velký důsledky.

Reportérka:
Pražští Indiáni věří, že proces s Leonardem Peltierem byl vykonstruovaný. Za údajnou spoluúčast na vraždě dvou agentů FBI dostal pro jistotu dvojité doživotí.

Robert Barták, pražský Indián:
Chci ukázat lidem prostě, že to tak není a že v Americe to chodí jinak, než ve skutečnosti v televizi člověk vidí.

Vratislav Ježek, pražský Indián:
Veškeré argumenty, které byly proti němu - teda v jeho prospěch - tak ty stornovali, no a prostě od tý doby sedí a není síla, která by ho dostala ven.

Reportérka:
Propuštění tohoto politického vězně závisí na výsledku prezidentských voleb v USA. George Bush mu prý milost nedá.

Libuše Bushka Bryndová, organizátorka akce:
Pokud Leonard Peltier nedostane milost před koncem Clintonova mandátu, pak vzhledem k jeho věku a zdravotnímu stavu je velká pravděpodobnost, že ve vězení již zemře.

Reportérka:
Po celém světě podepsalo petici za jeho osvobození více než 15000 lidí. V České republice se k nim přidala zatím jen stovka. Pro Metropolitní Expres Tereza Krásenská.

[hr]

Shodou okolností měl americký velvyslanec v Praze John Shattuck ve stejný den projev o lidských právech. Ó ano, byl to velmi dojemný projev o hrdinském úsilí obhájců lidských práv a americké vlády a lidu v této oblasti. Říkal v něm, jak moc důležité jsou organizace pro ochranu lidských práv při budování demokracie v naší zemi. Tak jen doufám, že dokáže upřímnost svých slov tím, že předá můj dopis do Bílého Domu. Koneckonců, za to je z peněz amerických daňových poplatníků placen, ne? Rovněž jsem mu napsala osobní dopis, ve kterém ho žádám o podpoření Peltierovy žádosti o milost - před lety totiž byl ve vedení US sekce Amnesty International a členem výkonného výboru Leadership Conference on Civil Rights.

 

[hr]

PŘEDCHOZÍ                        NAHORU                        DALŠÍ

[hr]

In the Spirit of Crazy Horse

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.