Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

 

STRÁNKY SUB-WEBU

Home CZ LP
Úroveň výše
FBI 2
FBI 3
FBI 4
FBI 5
FBI 6
FBI 7
Právo a FBI
Paul Wolf

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

Bílý černoch a rastaman :o))

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

[banner online petice za leonarda peltiera] 

 

FBI/COINTELPRO

Jak vyzrát na FBI a jí podobné instituce (3)

[*]

ÚVOD - FBI 1

[*]

Poučení z historie

[*]

Co byl program COINTELPRO?

[*]

Jak jsme se o něm dozvěděli?

[*]

Jak fungoval?

[*]

Proti komu byl program namířen?

[*]

Jaké měl výsledky?

[*]

JAKÉ NEBEZPEČÍ NÁM OD NĚJ HROZÍ? (FBI 2)

[*]

Byl program COINTELPRO skutečně ukončen?

[*]

Představuje nějakou hrozbu i dnes? (FBI 3)

[*]

Co proti tomu můžeme dělat?

[*]

Seznam základních preventivních opatření (FBI 4)

[*]

CO DĚLAJÍ A JAK SE PROTI NIM BRÁNIT?

[*]

Infiltrace agentů nebo informátorů

[*]

Jak se vypořádat s infiltrací - pravidla

[*]

Jiné formy nátlaku (FBI 5)

[*]

Jak se vyrovnat s jinými formami nátlaku - pravidla

[*]

Obtěžování, zastrašování a násilí (FBI 6)

[*]

Jak se vyrovnat s obtěžováním, zastrašováním a násilím - pravidla (FBI 7)

 

Představuje nějakou hrozbu i dnes?

Vše zmíněné a možná ještě mnoho dalšího se odehrálo v období reforem. Není možné přesněji odhadnout, zda jsou podobné metody používané i v dnešní, velmi odlišné době, jelikož většina z nich je dosud tajná. Závažnost takového nebezpečí je však v současnosti zřejmá již z nedávno učiněných kroků vedoucích k legitimizaci a posílení politické represe a z mnoha incidentů, které se i přes zesílená bezpečnostní opatření dostaly na veřejnost.

K tomu, aby veřejnost lépe přijímala represi přispěly projevy prezidenta Reagana, v nichž se vracel ke starému strašáku světového „převzetí moci komunisty“ a vytvořil strašáka nového, ve formě domácího a mezinárodního „terorismu“. Prezident pak výsledné politické klima využil k tomu, aby vystoupil proti svobodám zaručeným dodatky americké ústavy a štval proti kritikům amerických intervencí ve Střední Americe. Omilostnil úředníky FBI odsouzené za zločiny spáchané v rámci programu COINTELPRO, pochválil jejich práci a pozitivně ohodnotil politické hony na čarodějnice v padesátých letech, jichž se osobně zúčastnil.

Infiltrace státu za účelem „ovlivnění“ domácích politických aktivit tak poprvé v amerických dějinách získala požehnání z oficiálních míst. Pod záminkou nutnosti čelit předpokládaným teroristickým hrozbám je tato pravomoc udělena presidentským prováděcím výnosem čís. 12333 ze 4. prosince 1981 nejen FBI, nýbrž i armádě a v některých případech i CIA. Dějiny nám ukázaly, že tyto agentury považují podobná omezení jen za jakýsi rychlostní limit, jež mohou kdykoliv, i když jen do určité míry překračovat. Reaganův prováděcí výnos je však nejen povzbudil k používání kdysi již zavržených metod, ale schválil ještě silnější a škodlivější vměšování. Posílila se také schopnost státu účinně používat podobné metody.

Hlasitě oslavované reformy soudce Webstera především posloužily k modernizaci FBI, který se takto stal ještě nebezpečnějším. Namísto rivalského hašteření a házení si klacků pod nohy, což bránilo ve spojení úsilí zaměřeného proti protestním hnutím v šedesátých letech, úřad dnes prosazuje spolupráci mezi jednotlivými agenturami. Díky tomu, že jeho náborová politika se řídí zásadou „stejná příležitost pro všechny“, daleko více než v minulosti používá jako agenty ženy a příslušníky různých ras, což mu ulehčuje pronikání do cílových politických seskupení. Díky pečlivě udržovanému veřejnému image a diskrétnímu vyhýbání se útokům na prominentní liberály si FBI opětovně získal ztracenou důvěryhodnost.

I sbory městské policie si podobným způsobem vylepšily svůj image, zatímco posilovaly své schopnosti represe. Policejní „rudé eskadry“, které v šedesátých letech infiltrovaly a škodily v hnutích šedesátých let, ožily pod jinými jmény a byly rozšířené o para-militární zásahové jednotky a taktické útvary. Místní operace se dnes provádějí ve spolupráci regionálních protiteroristických útvarů a celostátní zpravodajské jednotky pro prosazování zákona, Law Enforcement Intelligence Unit (LEIU).

Spolupráce s armádou a CIA přinesla větší politickou rafinovanost a používání moderní techniky. Speciální útvary armády a jiné elitní vojenské útvary jsou dnes výborně vycvičené a vybavené pro boj proti protestním hnutím (známému pod pojmem „válka o nízké intenzitě“). Jejich manuály vyučují základní metodiku programu COINTELPRO a kladou důraz na včasný zásah, kterým se má zabránit vzniku případné opozice či jejímu rozvoji.

Zvlášť významně se rozšířila úloha CIA. I přesto, že byla v šedesátých letech oficiálně vyloučena z „vnitřních bezpečnostních operací“, podařilo se jí úspěšně infiltrovat černošská, studentská a protiválečná hnutí. Také v skrytu využívala univerzitní profesory, novináře, odborové předáky, nakladatelství, kulturní organizace a dobročinné spolky při manipulaci s americkým veřejným míněním. Na domácí půdě se však v jistém slova smyslu držela zpátky – na rozdíl od metod používaných v zahraničí. Nyní se však CIA mohla plně realizovat i doma.

Agentury zapojené v tajných operacích měly dostatek času, aby se poučily z událostí šedesátých let a dosáhly zavedení „přísných pravidel pro zajištění naprosté bezpečnosti“, požadovaná FBI po odhaleních týkajících se programu COINTELPRO v roce 1971. Vyšší stupeň utajení ulehčily i kroky podniknuté státní správou, umožňující utajování operací před veřejností. Důležité spisy FBI a CIA byly za Reaganovy vlády opět re-klasifikované jako „přísně tajné“. Zákon o svobodě informací byl potichu obcházen, neboť státní správa si ho vykládala po svém. Prostředky vynakládané na tajné operace se přidělují za zavřenými dveřmi a pak se vykáží jako hromadná položka v rozpočtech FBI a CIA.

Státní zaměstnanci jsou dnes i po odchodu ze služby vázáni mlčením a podle nových zákonů je uveřejnění informací vedoucích k odhalení agentovy identity federálním zločinem. I přes tato přísná bezpečnostní pravidla však docházelo k incidentům silně připomínajícím program COINTELPRO šedesátých let.

Rozsah dosud známých infiltrací, nelegálních vniknutí do bytu a jiných ilegálních státních zásahů je alarmující. Vzhledem k tomu, že valná většina podobných operací zůstane skryta až do konce, ty o kterých se ví nepochybně představují pouze špičku ledovce.

Co proti tomu můžeme dělat?

Domácí tajné operace se začaly množit již od doby Kennedyho a Johnsona. V době, kdy byl ministrem spravedlnosti známý liberál Ramsey Clark (1966-68) doznaly velkého rozmachu. V mocných a etablovaných agenturách se staly nedílnou součástí zavedeného modu operandi na všech úrovních státní správy. Tvůrcům politiky tak umožňují udržet si kontrolu nad společností, aniž by si poškodili svoji vlastní pověst, nebo vyvolali pochyby o legitimitě svých metod vládnutí.

Za těchto okolností není žádný důvod domnívat se, že je možné eliminovat program COINTELPRO pouze výběrem lepších úředníků. Lze toho dosáhnout jedině prostřednictvím vytrvalého vzdělávání a mobilizace veřejnosti, vytvořením široké koalice politických, náboženských a občanských aktivistů.

Ve většině naší země a obzvlášť na celostátní úrovni nám však chybí politická moc k tomu, aby se skoncovalo s utajovanými státními zásahy, nebo aby se alespoň snížil jejich počet. Proto se musíme naučit, jak se účinně vyrovnat s touto formou represe.

Další část tohoto dokumentu zkoumá metody používané k diskreditaci a likvidaci protestních hnutí šedesátých let a doporučuje kroky vedoucí ke zmírnění jejich dopadu.

[hr]

PŘEDCHOZÍ                           NAHORU                             DALŠÍ

[hr]

 IN THE SPIRIT OF CRAZY HORSE

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.