Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

 

STRÁNKY SUB-WEBU

Home CZ LP
Úroveň výše
FBI 2
FBI 3
FBI 4
FBI 5
FBI 6
FBI 7
Právo a FBI
Paul Wolf

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

Bílý černoch a rastaman :o))

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

[banner online petice za leonarda peltiera] 

 

FBI/COINTELPRO

Jak vyzrát na FBI a jí podobné instituce (4)

[*]

ÚVOD - FBI 1

[*]

Poučení z historie

[*]

Co byl program COINTELPRO?

[*]

Jak jsme se o něm dozvěděli?

[*]

Jak fungoval?

[*]

Proti komu byl program namířen?

[*]

Jaké měl výsledky?

[*]

JAKÉ NEBEZPEČÍ NÁM OD NĚJ HROZÍ? (FBI 2)

[*]

Byl program COINTELPRO skutečně ukončen?

[*]

Představuje nějakou hrozbu i dnes? (FBI 3)

[*]

Co proti tomu můžeme dělat?

[*]

Seznam základních preventivních opatření (FBI 4)

[*]

CO DĚLAJÍ A JAK SE PROTI NIM BRÁNIT?

[*]

Infiltrace agentů nebo informátorů

[*]

Jak se vypořádat s infiltrací - pravidla

[*]

Jiné formy nátlaku (FBI 5)

[*]

Jak se vyrovnat s jinými formami nátlaku - pravidla

[*]

Obtěžování, zastrašování a násilí (FBI 6)

[*]

Jak se vyrovnat s obtěžováním, zastrašováním a násilím - pravidla (FBI 7)

Seznam základních preventivních opatření

[*]

- Ověřit si autentičnost jakéhokoli podezřelého dopisu, zvěsti, telefonního hovoru nebo jiného způsobu komunikace před tím, než na ně budeme reagovat.

[*]

- Dokumentovat incidenty, které by mohly svědčit o utajované operaci, a seznamovat s nimi ostatní členy hnutí.

[*]

- Otevřeně a poctivě se vyrovnat se všemi rozdíly uvnitř svého hnutí (týkající se rasy, pohlaví, sociálního původu, věku, náboženství, země původu, sexuální orientace, osobnosti, zkušeností, fyzických a intelektuálních schopností, atd.) dřív, než se jich FBI a policie pokusí zneužít k vytvoření rozbrojů.

[*]

- Nepospíchat s veřejným odhalením podezíraného agenta. Místo toho přímo kritizovat, co dotyčný říká a dělá. Vnitřní hony na čarodějnice jen napomáhají vytvářet klima nedůvěry a paranoii uvnitř hnutí.

[*]

- Podpořit každého, na koho stát zaútočí. Nenechat se zmýlit politickými pomluvami jako byly například pokusy označovat radikální aktivisty za „teroristy“ (o tom něco víme i u nás, ne? – pozn. překladatelky). Organizovat odpor veřejnosti proti šetřením FBI, velkým porotám, ukázkovým soudním procesům a jiným formám politické šikany.

[*]

- A především, nenechat se odvést od naší práce. Naše nejmocnější zbraň proti politické represi spočívá v tom, že se soustředíme na potřeby a záležitosti, které přímo zasahují do života lidí.

 

Co dělají a jak se proti nim bránit?

Infiltrace agentů nebo informátorů

Agenti jsou členové silových složek vydávající se za aktivisty. Informátoři nejsou agenti, ale dodávají informace policejní nebo zpravodajské agentuře. Mohou být rekrutováni uvnitř skupiny nebo mohou být do skupiny nasazeni agenturou, anebo to mohou být odpadlí bývalí členové nebo přívrženci.

Infiltrátoři jsou agenti nebo informátoři, kteří pracují ve skupině nebo v komunitě pod vedením agentury. V šedesátých letech se FBI musela spoléhat na informátory (kteří nejsou tak dobře vyškolení a hůře se kontrolují), protože měla příliš málo černošských, hispánských či ženských agentů, a mužští bílí agenti se díky svému typickému vzezření a způsobu oblékání jen těžko mohli vydávat za aktivisty. V dnešní době, kdy v FBI platí pravidlo stejné příležitosti pro všechny, je situace rozdílná.

Co dělají: Někteří informátoři a infiltrátoři jen potichu dodávají informace, zatímco se snaží působit nenápadně a dělají vše, co se od nich jako od členů skupiny očekává. Jiní se zase pokoušejí o diskreditaci cílové skupiny a ukončení její činnosti. Mohou šířit falešné zvěsti a pronášet nepodložená obvinění, aby vyvolali napětí a rozbroje. Také mohou dělat kontroverzní návrhy, sabotovat důležité aktivity a zdroje nebo operovat jako „provokatéři“, kteří nadšené aktivisty přivedou do zbytečného nebezpečí. Takový agent pak může při demonstraci nebo jiné konfrontaci s policií porušit disciplínu a vyzývat k akcím, které by narušily semknutost skupiny a odvedly ji od jejích cílů.

Infiltrace jako zdroj nedůvěry a paranoii: Zatímco jednotliví agenti a informátoři státu pomáhají různými specifickými způsoby, obecné používání infiltrátorů lidi často odradí od hlubšího zapojení do činnosti protestních hnutí. Může vést až k vzniku paranoii, v jejíž ovzduší se jen těžko dá budovat vzájemná důvěra, na níž politická seskupení závisí. Používání infiltrátorů spolu s tajně šířenými zvěstmi přehánějícími míru infiltrace určitého hnutí nebo seskupení je doporučováno v manuálech pro školení odborníků na protestní hnutí v USA a v západní Evropě.

Očernění legitimního aktivisty a jeho označení za agenta pomocí skryté manipulace: Skutečný agent často ukazuje prstem na pravého, nekolaborujícího aktivistu a obecně uznávaného člena skupiny označujíc ho za infiltrátora. Podobného efektu se dosahuje podvržením zfalšovaných dokumentů prokazujících styky mezi aktivistou a FBI nebo propuštěním jednoho člena ze zadržené skupiny aktivistů bez zřetelného důvodu. Další metodou používanou v rámci programu COINTELPRO bylo to, že se zařídilo, aby někteří zadržení aktivisti jakoby náhodou vyslechli falešné radiové hlášení, ve kterém se sjednávala schůzka mezi policisty a členem jejich skupiny.

Jak se vypořádat s infiltrací - pravidla

- 1. Stanovit proceduru, jejímž prostřednictvím může každý, kdo má podezření na informátora (nebo na jinou formu tajného zásahu) vyjádřit své obavy, aniž by tak vyplašil ostatní. K udržení dobré pohody ve skupině může hodně přispět, když se této úlohy ujme některý zkušený člen, podrobí nashromážděné informace analýze a pak rozhodne, jak s nimi naloží. Tento způsob nejlépe funguje pokud je doplněn diskusí o nebezpečí paranoii ve skupině, aby je všichni pochopili a v případě potřeby použili stanovenou proceduru.

- 2. Pro omezení nebezpečí vzniku paranoii a podvrhů a pro minimalizaci odvádění pozornosti členů od skutečné práce skupiny obecně platí, že nejlepší je nepokoušet se o odhalení podezíraného agenta nebo informátora, dokud nemáte naprostou jistotu o jeho úloze. (Například, když se účastní zatýkání, svědčí pro obžalobu nebo nějakým jiným způsobem odhalí svoji identitu.) Pokus o takové odhalení může ve většině případů způsobit větší škodu než infiltrátorova přítomnost. To platí zvláště v případě, kdy je možné diskrétně omezit přístup podezírané osoby k penězům, účetním záznamům, mailingovým seznamům, diskusím o případných nezákonných akcích, na schůze, kde se plánuje obhajoba obviněných členů a při jiných, podobných příležitostech.

- 3. Stavět se otevřeně a bez vytáček k formě i obsahu toho, co kdokoliv říká nebo dělá, ať již se jedná o podezíraného agenta, o někoho s emocionálními problémy nebo jen o upřímného, ale naivního či zmateného nováčka.

- 4. Jakmile dojde k definitivní identifikaci agenta či informátora, okamžitě o tom uvědomit ostatní skupiny a komunity a poskytnout jim fotografie, popis použité metody práce, atd. V šedesátých letech docházelo k tomu, že některým agentům se i po jejich odhalení v jedné komunitě podařilo přesunout jinam a zopakovat svůj výkon.

- 5. Vyvarovat se tlaku na nové členy, aby na sebe brali rizika přesahující jejich možnosti, zvlášť v situacích, kdy by mohlo dojít k zatčení nebo trestnímu stíhání. Ukázalo se, že lidé v takové situaci se snadněji nechají rekrutovat jako informátoři.

[hr]

PŘEDCHOZÍ                           NAHORU                             DALŠÍ

[hr]

 IN THE SPIRIT OF CRAZY HORSE

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.