Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

 

STRÁNKY SUB-WEBU

Home CZ LP
Úroveň výše
Akce za LP
Petice za LP
Kruh pro LP
Pochod za LP
Reportáž TV3
Fotky pochod
Odmítnutá milost

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

Bílý černoch a rastaman :o))

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

[banner online petice za leonarda peltiera]

Nové stránky websitu

 

 

LEONARD PELTIER

Nový český web o Leonardu Peltierovi

 

Kruh pro Leonarda Peltiera

[hr]

 

Kruh je posvátný symbol v indiánských náboženstvích a je i symbolem života. Všechny aspekty života, energie a stále se pohybujícího vesmíru se pohybují v kruzích.

 

Přijďte postát v kruhu se svíčkou a věnovat tichou vzpomínku stále ještě vězněnému Leonardu Peltierovi, o jehož osudu právě teď rozhoduje prezident Clinton.

Přijďte 1. prosince 2000 v 17.30 na Národní třídu k památníku 17. listopadu (v podloubí vedle Reduty).

Akci připravil Leonard Peltier Support Group ČR (LPSG) a je součástí celosvětové kampaně za Leonardovo propuštění.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou svíčku!

[hr]

 

Kruh pro LEONARDA PELTIERA
v Brně

 

Naši brněnští přátelé pořádají v pátek 1. prosince shromáždění "Kruh pro Leonarda Peltiera". Bude se konat v 16,30 u fontány na Moravském náměstí v Brně.

Přijďte vyjádřit svou podporu Leonardu Peltierovi, o jehož osudu se možná právě teď rozhoduje v Bílém Domě! Pošlete Clintonovi fax přímo z webu a podepište online petici za Peltierovo propuštění.


LETÁK

Projev Petra Bretfelda

na Kruhu pro Leonarda Peltiera v Brně

[hr]

Leonard Peltier, americký politický vězeň z kmene Anishinabe-Lakotů, strávil posledních 24 let svého života ve vězení i přesto, že obžaloba připustila, že neví, kdo je odpovědný za zločin, za nějž byl odsouzen. V jeho případě docházelo k porušování jak lidských práv, tak i americké ústavy a stal se ve světě velmi známým. Více informací o jeho případu a o Peltierovi-umělci najdete na mých stránkách. K dispozici je i překlad online petice žádající o milost adresované prezidentu Clintonovi, kterou k dnešnímu dni podepsalo 13 500 lidí z celého světa a link, odkud ji můžete podepsat i vy.

[hr]

Projev Petra Bretfelda na Kruhu pro Leonarda Peltiera v Brně

Dobré odpoledne,

jménem organizátorů Vás vítám na tomto shromáždění. A proč právě dnes? Jsou tři důvody: 

První nejpodstatnější je případ Leonarda Peltiera a s tím související celková situace původních kmenů a národů po celém světě. A druhý důvod je blížící se konec mandátu amerického prezidenta Clintona a tedy poslední reálná možnost něco pro Leonarda Peltiera udělat. A v neposlední řadě blížící se výročí deklarace lidských práv 10. prosince.

Případ Leonarda Peltiera je symbolem bezohledné diktatury většiny. Nejenom ve Spojených státech, ale po celém světě. Diktatura, která se projevuje jako genocida proti přežívajícím domorodým komunitám po celém světě. Ať už to jsou Aboridžinci v Austrálii, Eskymáci za polárním kruhem, Pygmejové v Africe, Indiáni z nížin Amazonie či jiné domorodé kmeny po celé planetě, byly nebo stále jsou terčem systematického ponižování, náboženského útlaku ,znásilňování, okrádání a vyhánění . A byla to především tzv. "bílá civilizace", která tuto genocidu právě před 500 lety zahájila a dodnes se nehodlá vzdát jejich výdobytků. 

Leonard Peltier je jeden z těch, který se proti tomuto aktivně vzepřeli. Byl v řadách American Indian Movement, kteří v sedmdesátých letech zorganizovali např. obsazení ostrova Alkatraz či bojiště Wounded Knee. Zahájili tak boj za navrácení skutečné svobody svým sestrám a bratrům. Dnes již není sám, po celém světě se dnes ozývá hlas domorodých národů, jak jsme mohli vidět nedávno v jižní Americe či v Austrálii.

Rád bych připomenul, že v Čechách vždy domorodé volání po svobodě nacházelo odezvu již od časů "strýčka Indiána " A.V. Friče nebo Eskymo Velzla.

Doba národního obrození se kryje s končícím ozbrojeným odporem severoamerických Indiánů. Zde by bylo možné nalézt určité paralely. Právě A.V. Frič ve své práci ostře kritizoval bílou civilizaci a genocidu domorodců. Ovšem jiné národy na to hleděli jinak. Překrásná Paříž, výstavní Londýn, okouzlující Madrid. Nejenom tato, ale další města a země v Evropě jsou výstavní právě pro to, že miliony původních obyvatel zemí třetího světa museli zemřít, protože překáželi záměru "civilizátorů" vykrást jejich zemi. Nebo také, že nebyli vůbec považováni za lidské bytosti.

Leonardo Peltier má v tomto směru štěstí, nezemře jako otrok ve stříbrných dolech, pravděpodobně nebude ani upálen ani ho neuštvou psi. Jenom pomalu umírá ve vězení okupantů indiánské země. Nebyl jsem před 25 lety v indiánské rezervaci Pine Ridge . Nevím kdo zabil ony dva agenty FBI. Ale z mého pohledu je Leonard Peltier ostatně jako každý Indián příslušníkem národa, jehož země je okupována.V této situaci je ozbrojený odpor legitimní. Je obranou svobody a nezávislosti.

Tak je to podle mezinárodních dohod, pokud by tomu tak nebylo, USA by stále byly britskou kolonií a George Washington by byl zapomenutý rebel, jehož kosti by hnily pravděpodobně někde v Austrálii. Věřím ale tomu, že dnešní doba je příznivější požadavkům původních obyvatel, než tomu bylo kdykoli v minulosti.

V duchu Šíleného koně.

 

[hr]

PŘEDCHOZÍ                            NAHORU                             DALŠÍ

[hr]

In the Spirit of Crazy Horse

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.