Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

 

Líbí se Vám naše stránky?

Tyto ikonky jsou zde pro Vás!

[bushka and ubique icon]

[bushka icon]

[ganjaweb icon]

Do you like this website?

Use icons to link us to you

 

POPIS
SUB-WEBU

SEARCH CELÉHO WEBU

Stránky sub-webu

Home CZ LP
Akce za LP
Petice za LP
Kruh pro LP
Pochod za LP
Reportáž TV3
Fotky pochod
Odmítnutá milost

Polský LPSG

[polsky LPSG]

Co Bushka [heart]  

Vše o čem se v českých médiích moc nemluví

Světově proslulý pražský klub - připojte se k protestům proti záměru zastupitelstva Prahy 1 jej nechat zavřít!

Český legalizační web - aktuální informace o marihuaně u nás i ve světě

český underground

U Sunrise najdete i moc pěkný kvíz o drogách a daleko víc zajímavých vjecí!:o))

Pohled na marihuanu z duchovního hlediska

Těžkej New Age!

Přečtěte si Premátorovy texty a mrkněte na fotky!:o))

SMILENCE

Hipík Vitex:o))

Knihy nejen o marihuaně

[bily cernoch a rastaman]

Deníček Marka Zet a nejen ten ... :o))

CTENÍ K HULENÍ

[denicek qqwwqwq]

Nejsou však nijak primitivní!:o))

KOSMETICKÁ PORADNA
  ORIFLAME

Pokochejte se fikcí tak blízkou realitě, až z toho mrazí...o:))

 

PŘIDEJTE ZDARMA VÁŠ SITE K 30 VYHLEDÁVAČŮM A ADRESÁŘŮM

Add Me!

 

[banner online petice za leonarda peltiera]

 

Nové stránky websitu

 

Mezinárodní výbor pro obhajobu Leonarda Peltiera

[logo LPDC]

 

LEONARD PELTIER PODAL ŽALOBU NA FBI * * * * * KLIKNĚTE ZDE A PŘEČTĚTE SI TISKOVOU ZPRÁVU

 

Leonard Peltier

Support Group
Česká republika

E-MAIL: bushka@volny.cz

Nový český web o Leonardu Peltierovi

[hr]

 

CO I VY MŮŽETE UDĚLAT?

 

 [hr]

CO SE V PELTIEROVĚ PŘÍPADU UDÁLO NOVÉHO?

CO NAJDETE NA TĚCHTO STRÁNKÁCH?

KDO JE LEONARD PELTIER A PROČ JE VE VĚZENÍ?

LINKY K DOKUMENTŮM O PELTIEROVI V ANGLIČTINĚ

PROČ O TOM DNES JEŠTĚ MLUVIT?

[hr]

 

CO NAJDETE NA
TĚCHTO STRÁNKÁCH?

Tato stránka je o Leonard Peltier Support Group ČR (organizace pro podporu LP) a akcích, které v minulosti  provedl a které připravuje do budoucna. Je součástí sub-webu věnovaného Leonardu Peltierovi a souvisejí s ní další stránky - z "AKCE ZA LP" se dozvíte, co můžete pro Peltiera a Indiány udělat, "PETICE ZA LP" obsahuje český překlad online petice za udělení milosti Leonardu Peltierovi. "KRUH PRO LP" informuje o akci LPSG ČR v Brně a najdete tam i projev Petra Bretfelda při této příležitosti. "POCHOD ZA LP" je o podobné akci, která proběhla v Praze. "REPORTÁŽ TV3" obsahuje transkript televizní reportáže o pražské akci. "FOTKY POCHOD" vám umožní podívat se na fotografie z pražského pochodu a "ODMÍTNUTÁ MILOST" vás seznámí s průběhem událostí kolem zamítnutí žádosti o Peltierovu milost prezidentem Clintonem. Detailní popis celého sub webu najdete na hlavní straně.

 NAHORU

KDO JE LEONARD PELTIER
A PROČ JE VE VĚZENÍ?

Leonard Peltier, americký politický vězeň po otci z kmene Anishinabe (neboli Chipewa neboli Odjibwe) a po matce Lakota, strávil posledních 26 let svého života ve vězení i přesto, že americká vláda při mnoha příležitostech připustila, že neví, kdo je odpovědný za zločin, za nějž byl odsouzen. V jeho případě docházelo k porušování jak lidských práv, tak i americké ústavy a stal se ve světě velmi známým. Mnoho lidí a organizací již podpořili jeho kauzu, mezi nimi byli i Matka Tereza, Desmond Tutu, tibetský dalajláma, Amnesty International, Evropský parlament, italský parlament, belgický parlament, 50 členů amerického Kongresu, Robert Redford, Národní kongres amerických Indiánů a Jesse Jackson.

Prezident Clinton před svým odchodem z funkce zamítl udělení milosti Peltierovi - podle US médií bylo záporné stanovisko k Peltierově milosti  jako požadavek FBI - součástí dohody uzavřené s vyšetřovatelem Starem, kterou si Clinton zajistil beztrestnost za lhaní pod přísahou v aféře Lewinská. Hnutí za osvobození Leonarda Peltiera se v žádném případě nenechá odradit touto hořkou porážkou. Stále je nutné získat co nejvíce podpisů pod petici žádající o jeho propuštění a je rozhodně třeba dát americkým úřadům najevo, že případ je již znám i mimo USA a že Spojené státy nikdo ve světě nebude brát vážně jako ochránce lidských práv, pokud je nebudou dodržovat u nich doma. Můžete to udělat i vy - podepsat petici za milost pro Leonarda Peltiera (český překlad), poštou poslat dopisy senátorům Schumerovi a Grassleymu a podepsat online petici za prozkoumání Peltierova případu v rámci připravovaného vyšetřování činnosti FBI v US Kongresu. Dále můžete poslat dopis kongresmanovi Danu Burtonovi s žádostí o přešetření případu a odtajnění svazků FBI o něm. Burton se nedávno vyjádřil, že reformní komise Kongresu vyšetřující křivdy spáchané FBI (jíž předsedá) se bude zabývat dalšími případy, takže by bylo dobré mu dát najevo, že Peltierův případ spadá do její působnosti.

V roce 2000 jsem v Praze založila Leonard Peltier Support Group Czech Republic (LPSG CR). První z našich akcí byl "Kruh pro Leonarda Peltiera" v Praze a Brně. Další akcí v pořadí byl pražský Pochod za Leonarda Peltiera z 10. prosince 2000. Náš pochod byl úspěšný - zúčastnilo se ho okolo 70 lidí a TV3 o něm odvysílala kvalitní a objektivní reportáž Terezy Krásenské, můžete si přečíst její transkript. Po ukončení pochodu jsem na americkém velvyslanectví předala dopis prezidentu Clintonovi, žádající o propuštění tohoto politického vězně. O průběhu našeho pochodu si můžete přečíst moji čistě subjektivní zprávu. Také jsou k prohlédnutí fotografie Martina Mevalda a Mirka Vodrážky. Náš pochod se konal jako solidární akce s pochody organizovanými Peltierovými zastánci v New Yorku, Cincinnati a v jiných městech USA i v Evropě. Můžete si přečíst zprávu v angličtině o pochodu v New Yorku a podívat se na fotografie z této akce. V současné době je na webu petice adresovaná americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi, žádající propuštění Leonarda Peltiera. Dosud ji podepsalo přes 7 000 lidí z celého světa. Stejná petice s více než 26 000 podpisy byla předána po Novém roce 2001 Billu Clintonovi spolu s žádostí o milost. Pro ty, kteří neumějí dostatečně anglicky, aby si ji mohli přečíst jsem připravila její český překlad. Prosím všechny lidi, kterým záleží na dodržování lidských práv, ať v naší zemi nebo kdekoliv jinde, aby si ji přečetli a podepsali. Clinton odmítl milost udělit, ale boj o Peltierovo osvobození tím neskončil! O vývoji událostí v Peltierově případě si můžete přečíst v překladu článku Petera Worthingtona "MILOST NA DOSAH?" a v mém článku "Virtuální Indiáni a justiční realita v USA", který vyšel ve SVĚTĚ NAMODRO ("ČLÁNEK O LP V SN").

Agenti FBI zorganizovali svůj vlastní anti-Peltierův pochod 15. prosince, kterého se zúčastnilo asi 300 agentů a pokusili se předat petici s 8 000 podpisy současných a bývalých agentů FBI žádajících Clintona, aby milost neudělil. Ochranka Bílého Domu jejich petici nepřijala a doporučila jim, aby ji zaslali poštou stejně jako každý jiný občan. FBI se však nenechala odstrašit a její ředitel Louis Freeh napsal Clintonovi srdceryvný dopis plný lží a překroucených faktů, ve kterém prohlašuje, že "udělení milosti by bylo výrazem neúcty ke všem policistům a agentům". Dopis zveřejnil a podpořil republikánský senátor Hyde, který byl jednou z hlavních postav pokusu o sesazení Clintona (impeachmentu). Všeobecně to bylo považováno za pokus o vydírání Clintona ze strany FBI, která na něj určitě toho ví dost, aby se po ztrátě imunity mohl cítit ohrožen. Freehově dopisu se sice dostalo ostrého odsouzení ministryně spravedlnosti Janet Renové, která prohlásila, že "takové věci se mají vyřizovat v soukromí", ale na druhé straně tato na Clintonův vkus až příliš nezávislá dáma odmítla sdělit obsah doporučení svého ministerstva ohledně Peltierovy žádosti o milost. Clinton si podle dobře informovaných zdrojů z Bílého domu z hrozeb FBI prý nic nedělal, ale vzápětí přijal guvernéra státu Jižní Dakota Janklowa, aby mu objasnil okolnosti Peltierova případu. Janklow byl v sedmdesátých letech státním zástupcem v kraji, kde se odehrávaly dotyčné události a od té doby se proslavil jako známý "indiánobijce", násilník (dodnes se nezbavil podezření ze znásilnění patnáctileté indiánské dívky) a rasista - což však zřejmě byly ty správné vlastnosti, aby se stal guvernérem tohoto státu s velkým počtem indiánského obyvatelstva a problémů s tím spojeným. Zřejmě pouze prezident Clinton neznal jeho výrok o tom, že: "Jediným způsobem, jak se zbavit 'indiánského' problému v Jižní Dakotě je přiložit vůdcům Hnutí amerických Indiánů pistoli k hlavě a stisknout spoušť," protože jinak by po rozhovoru s ním nemohl prohlásit, že se mu zdál být "důvěryhodným zdrojem informací"! Že Janklow milost pro Peltiera nedoporučil, snad ani nemusím dodávat. Byl to přece on, kdo stál za neúspěšným pokusem o soudní zákaz knihy Petera Mathiessena "In the Spirit of Crazy Horse", popisující období teroru v Pine Ridge a osudnou přestřelku, při níž zahynuli agenti Coler a Williams.

No, aby to nebylo zase tak jednoduché, bývalý agent FBI Don Edwards, který je rovněž bývalým kongresmanem za stát Kalifornii se k záležitosti také vyjádřil a prohlásil, že během svého více než třicetiletého působení v Kongresu USA se jako předseda podvýboru pro občanská a ústavní práva podrobně seznámil s Peltierovým případem a je přesvědčen, že Leonard Peltier je nevinný a posloužil jako obětní beránek FBI. Domnívá se, že jeho propuštění by v žádném případě nebylo gestem neúcty vůči obráncům zákona, ale naopak, že "udělením milosti panu Peltierovi by se přiznaly staré nepravosti a to, že případ byl již od začátku zmanipulován. Konečně, takové gesto by bylo klíčovým krokem ke smíření a k ozdravění vztahů mezi americkou vládou a americkými Indiány, jak na území rezervace Pine Ridge, tak i v celé zemi".

Peltierův případ  vzbuzuje v USA i po 25 letech stále velké vášně. Leonard Peltier se stal symbolem útlaku a křivd páchaných na amerických Indiánech a jeho propuštění by znamenalo otevření Pandořiny skříňky skrývající zločiny FBI na území indiánských rezervací v sedmdesátých létech. Také by to však znamenalo šanci na objasnění více než 60 vražd indiánských obyvatel rezervací, které jsou dodnes zahaleny tajemstvím.

Peltierův dobrý přítel (je jediným, komu smí mimo svého obhájce telefonovat) a nakladatel jeho úspěšné knihy "Prison Writings: My Life Is My Sundance" Harvey ARDEN před Vánocemi navštívil Prahu (která se mu nesmírně líbila) a jménem Leonarda Peltiera děkuje všem lidem z naší země, kteří podepsali petici a jinak se podíleli na protestních akcích za jeho propuštění. Leonard je prý touto zahraniční podporou velmi překvapen a dojat. Dala jsem mu videozáznam reportáže z našeho pochodu, aby jej předal Peltierově obhajobě, která kazetu použila na podporu žádosti o milost u prezidenta Clintona. Takže ty, kteří se i přes špatné počasí statečně zúčastnili si prohlédli až v Bílém Domě! :o))

Leonard Peltier mi daroval autorská práva na český překlad jeho výše zmíněné knihy, jejíž název by se dal přeložit "Zápisky z vězení: Můj život je mým slunečním tancem" (ukázky z knihy v češtině). Během červnového turné skupiny Blackfire v České republice jsem vystupovala s autorským čtením tohoto překladu, který byl publikem velmi dobře přijat. By to můj osobní příspěvek v rámci Měsíce informací o Leonardu Peltierovi, vyhlášeného jeho obhajobou - LPDC. Je to velmi pěkná a zajímavá kniha i pokud neznáte příběh autora a okolnosti, za nichž ji psal. Velmi srozumitelným a jednoduchým jazykem v ní hovoří o životě Indiánů v moderní době, o jejich minulosti, tradicích, víře a nadějích. Najdete v ní i velmi působivé, filosoficky laděné básně. Má rozsah asi 8 AA a v USA se jí prodalo několik desetitisíců výtisků. Již vyšla v německém, holandském, francouzském a španělském překladu a připravují se překlady do dalších jazyků. Hledám nakladatele, který by ji co nejrychleji vydal i v České republice. Pokud máte zájem nebo znáte někoho, kdo by takový zájem případně měl, dejte mi prosím vědět e-mailem

V březnu 2002 jsem dostala zprávu od Berty Benallyové, matky skupiny BLACKFIRE, že se jí z kanceláře LPDC v Kansasu (kde byli na koncertním turné) podařilo mluvit s Leonardem Peltierem a tak mu pověděla i o tom, jak byli v ČR a jak ho Češi podporují. Peltier byl prý velmi dojat a vzkázal po ní své díky všem, kdo se u nás za něj postavili.

Chcete-li se zúčastnit práce LPSG nebo pomoci jiným způsobem - neváhejte a pošlete mi mail

NAHORU

LINKY O PELTIEROVI V ANGLIČTINĚ

http://www.freepeltier.org
www.dickshovel.com/AIMIntro.html
http://ishgooda.nativeweb.org
http://mytwobeadsworth.com/
http://users.skynet.be/kola/index.htm
http://clemency_for_peltier.tripod.com/
http://members.tripod.com/~RFester/tribute.html
http://www.thepeoplespaths.net/lpeltier.html
http://www.wisdomkeepers.com/harvey.html
http://www.eaglethunder.com/free.htm
http://quicksitebuilder.cnet.com/reglisseworld/specialleonardpeltier

NAHORU

PROČ O TOM
DNES JEŠTĚ MLUVIT?

O Peltierův případ se zajímám již po mnoho let a je mi velmi smutno z toho, že je stále ještě ve vězení. Léta plynou a nikdo už mu nenahradí léta strávená v cele a podlomené zdraví (ve vězení téměř oslepl a byl ponechán bez náležité lékařské péče). Domnívám se, že FBI posloužil jako obětní beránek za smrt jeho dvou agentů, že pro FBI představuje určitý symbol, a že proto FBI pokaždé, když se má opět jednat o jeho propuštění zorganizuje velkou akci v médiích (včetně webu, kde existují FBI sponzorované stránky, plné nestoudných lží a demagogie), aby ho zdiskreditoval. Avšak i přesto, že FBI disponuje daleko většími a mocnějšími prostředky než Peltierovi zastánci (Lakotové jsou jedním z nejchudších kmenů v USA), veřejné mínění jak ve světě, tak v samotných USA se stále více přiklání k jeho propuštění. FBI v minulosti sáhla i k velmi drastickému opatření, jinak v USA nevídanému, když v roce 1983 dala soudně zakázat knihu známého amerického spisovatele Petera Mathiessena, "In the Spirit of Crazy Horse", podrobně popisující události sedmdesátých let na území Pine Ridge, jež by se klidně nohly označit za nevyhlášenou válku USA proti svým vlastním obyvatelům, v jejímž rámci se odehrála i osudná přestřelka, která vedla k odsouzení Leonarda Peltiera. Autor se po téměř deset let soudil o zrušení zákazu a nakonec spor vyhrál. Pokud vím, kniha v českém překladu nikdy nevyšla, ale pokud se některé nakladatelství k tomuto počinu odhodlá (má asi 800 stran), velice ráda bych se překladu ujala. Jedním z pozitivních aspektů globalizace je to, že lidé již dnes nemohou být drženi v informační izolaci, jako tomu bylo v případě mé generace za bolševika. Myšlenky a informace se mohou svobodně šířit díky internetu. To také znamená, že svět se stal velmi malým, jakousi vesnicí, ve které se nás blízce dotýká každá nespravedlnost, ať k ní dojde hned vedle nás nebo na druhém konci světa.

Pro svůj zájem o Peltierův případ mám ještě jeden dobrý důvod: Věřím, že každý případ, kdy se obětí nespravedlnosti ze strany establishmentu stane americký Indián, se týká i každého bělocha, protože to byli naši předchůdci, protože to byla naše západní civilizace, která zničila civilizaci místní a téměř vyhubila původní obyvatelstvo. Nyní na konci 20. století jsme tento fakt již konečně dokázali připustit a měli bychom být dostatečně moudří, abychom si připustili i to, že náš způsob života se rozhodně nedá považovat za morálně lepší než byl způsob života amerických Indiánů, protože naše civilizace se dnes díky svému důrazu na materiální hodnoty a naprostému opominutí duchovního rozvoje člověka dostala do slepé uličky (viz má úvaha na stránce "Bushkaismus").

 

[hr]

PŘEDCHOZÍ                    NAHORU                    DALŠÍ

[hr]

In the Spirit of Crazy Horse

 

At his feet foakleys her http://www.cagesoccer.co.uk/ little Michael Kors Väskor white satin celine veske norge salgs online slippers http://www.webmechanik.com/ lay Michael Kors Väskor Sverige half hidden cheap oakley sunglasses in the http://www.zfxsteel.com/ long http://www.pautasso-ristoranti.com/ white fur of Michael Kors Väskor the fake oakley sunglasses rug. occhiali da sole ray ban He occhiali da sole ray ban vista felt foakleys.com giddy and Longchamp Väska weak, billiga ray ban and jack wills outlet clearance that cappelli new era nba hard foakleys.com pain Ralph Lauren Sverige Online in foakleys sunglasses his chest foakleys left fitflops outlet him foakleys no peace. Longchamp Väska Sverige Online He http://www.kleenezeforyou.co.uk/ rose gafas de sol oakley baratas and went jack wills outlet into sac longchamp pas cher the mulberry tasker udsalg bedroom. Her ball dress Köpa Michael Kors Väskor lay where foakleys she celine veske norge had celine thrown it. celine veske norge salgs He flung himself on http://www.northamericantruck.com/ the http://www.vitamininternet.com/ bed and gafas oakley baratas buried foakleys his fake oakley sunglasses uk face http://www.manifestoxfare.it/ in the Beats By Dre Sverige Online rustling silk. A foakleys sunglasses faint odor foakleys for sale of mulberry mens violets pervaded it. He foakleys thought oakley sunglasses cheap of the longchamp pas cher bouquet Köpa Michael Kors Väskor that Mulberry Alexa tasker had cheap oakley sunglasses uk been cheap oakley sunglasses placed foakleys sunglasses for sale for her mulberry outlet at replica oakley sunglasses uk the cappelli new era mlb dinner. billiga michael kors Then foakleys for sale the Billiga Michael Kors flowers Mulberry tasker reminded him fake oakleys of Beats By Dre Sverige last Ralph Lauren Sverige summer. He foakley sunglasses for sale lived replica oakley sunglasses over again Outlet Ralph Lauren Sverige their gay life - Michael Kors Stockholm their ray ban kopior excursions http://www.clitflickers.com/ to fake oakleys sunglasses Meudon, Sceaux, Versailles with its celine veske warm oakleys sunglasses fake meadows, cappelli new era italia outlet online!

Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.