Home CZ LP Milost na dosah? Update o LP LPSG ČR* Umělec Zápisky z vězení [scott barta] Dreamkeepers.net BLACKFIRE v ČR* FBI/ COINTELPRO* Článek o LP V SN

[hr]

[Banner picture]

[toplist counter]

LEONARD PELTIER*
Knoflíky označené (*) mají pod sebou další stránky. Buttons labeled (*) contain sub-webs. Naposledy upraveno - 2002-06-10 - Last updated

E-MAIL
WEBSITE MAP

 

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek

[guestbook]  

[hr]

[banner online petice za leonarda peltiera]

 

 

Nové stránky websitu

 

LEONARD PELTIER

Nový český web o Leonardu Peltierovi

 

Umělec

[gbflag]

English version

 

[leonard peltier painting]

 

LEONARD PELTIER PODAL ŽALOBU NA FBI * * * * * KLIKNĚTE ZDE A PŘEČTĚTE SI TISKOVOU ZPRÁVU

 

Malování pro mě představuje způsob poznávání světa, jenž mi byl americkým soudním systémem odepřen, způsob, jak se dostat za hradby a mříže věznice. Mé obrazy mne spojují s mým lidem, s jeho kulturou, tradicemi a duchovnem...

...Spravedlnost není zrovna tím nejpružnějším nástrojem a pokud každý z nás neudělá vše, co je v jeho silách pro to, aby spravedlnost měřila všem stejně, budeme navždy jen její obětí. Musíme se semknout, abychom dokázali chránit práva druhých. Proto, aby již nebylo hladových dětí, žen, kterým je odpíráno právo na výdělek, nemocných, kterým je odmítána zdravotní péče, aby již nikdo nebyl vězněn z politických důvodů.

Děkuji Vám za Vaši účast. Kdyby nebylo soucítících lidí, veškerá naděje do budoucnosti by byla ztracena.

Loučím se s Vámi v duchu Bláznivého Koně,

[signature peltier]

Gwarsíla

 

[hr]

Z Leonarda, který se narodil v odžibwejské rezervaci Turtle Mountain v Severní Dakotě se stal mistr indiánského umění. Jeho vášnivý styl samouka čerpá z řezbářských lekcí, které jako dítě dostával od starších kmene. V roce 1983 začal pracovat s pastely a ukázal tak, že má talent přenést na papír to, co vidí. Jeho duch tehdy poznal dosud nepoznanou svobodu. A i přesto, že ve vězení  je jeho přístup k potřebným věcem velmi omezen, během let učinil úžasný pokrok.

"V leavenworthském vězení je obchod, kde si mohu koupit omezený sortiment potřeb na malování. Jejich výběr je velmi malý a většinou jsou špatné kvality, avšak někdy si smím objednat co potřebuji v katalozích obchodů pro malíře - obvykle však vězeňské úřady povolení ke zvláštní objednávce nevydají."

Peltierova práce odráží jeho víru a oddanost indiánské kultuře. Je si vědom obtíží, kterým jsou jeho lidé vystavováni v dnešní společnosti, když se snaží žít způsobem, který jim určil Velký duch. Boj jeho lidu ho motivuje a inspiruje k malování.

V roce 1986 měl lehkou mrtvici a z poloviny oslepl na levé oko. "Problémy s okem mne podstatně zpomalily, ale stále mám ještě inspiraci. To, že lidé mé obrazy kupují a vědomí, že se o své obrazy mohu podělit s ostatními mi dělá opravdu dobře."

V dnešní době díla Leonarda Peltiera pomáhají financovat činnost Výboru pro obhajobu (LPDC). Leonard říká: "Je to způsob, jak lidem ukázat, že mne moji utlačovatelé ani po více než 23 letech strávených v této železné chýši nezlomili. Je to také způsob, jak lidem poděkovat za jejich podporu. Je to způsob, jak jim říct, že síla jejich modliteb je veliká.

[hr]

Obrazy Leonarda Peltiera

VSTUP DO GALERIE OBRAZŮ

 

2001

2000

 1999

1997-98

1993-1994

1986-1992

 

Copyright © Leonard Peltier

Courtesy of LPDC

 

Další obrazy a litografie Leonarda Peltiera jsou k vidění a k objednání na stránkách jeho mezinárodního výboru pro obhajobu LPDC.

[hr]

PŘEDCHOZÍ                                NAHORU                                    DALŠÍ

[hr]

In the Spirit of Crazy Horse

 
Instead,the Broncos all have to pitch in and do their part.We lost one of the best passrushers in the league,theres no way around that, Irving said.So,its up to the coaches to come up with schemes to get a pass rush to get to the quarterbacks,and its up to the players to execute what they come up with.Thats a collective effort.For Irving,a thirdyear pro out of North Carolina State,thatscustom apparel manufacturers playing strongside linebacker in the base defense,taking on tight ends and getting his snaps mainly on run downs,then giving way to defensive ends Robert Ayers and Jeremy Mincey on passing downs.After Miller got hurt,Irving responded with a careerbest five tackles,and last week at Oakland he had two tackles for loss and also recorded his first career sack.We say it all along,its `next wholesale apparel manufacturersman up, coach John Fox said.Any time Von has been out,for those first six games and the last couple,I think hes stepped in and done a really good job.I think hes done it earlier in his career,so hes stepped up every time weve called on him.Its a good thing and its a tribute to how hard the guy works and prepares.Irving had a careerbest 34 tackles this season,including eight for a loss,acustom made clothesnd he tied for second on the team with seven specialteams stops.Nate is a good player, cornerback Chris Harris Jr.said.We just have so many other linebackers....We need him to continue to make some plays and not try to do what Von does but just have some production,and thats what hes doing. The Indianapolis Colts are moving on to the divisional round after a 28point second half comebackmoncler for women on sale over the Kansas City Chiefs.Heres what you need to know.The Colts were down 3810 at one point early in the third quarter after Andrew Lucks third interception of the day.However,Indy rallied thanks to T.Y.Hiltons 13 catches and 224 yards with two touchdowns.Luck finished the day with 443 yards and four touchdowns.The Colts remarkable win was the second largest comeback in playoff histomoncler coats wholesalery.